Při objednávce nad 1000Kč doprava zdarma.

Novinky

Rozhovor s autorkou

1. Můžete popsat, jak se vaše psaní vyvíjelo od vaší první knihy až po současnost?

Od první knížky až po tu poslední je pro mě psaní úžasná forma relaxace. Vytvářím svět tak, jak si ho vysním. Tvaruju postavy, charaktery, místa i zápletky podle toho, jak se mi chce. Ale pokud máte pocit, že se s každou další napsanou knihou cítím svobodněji, tak vás zklamu. Netrpím takovým tím božským syndromem. Naopak, cítím větší odpovědnost a stále častěji si říkám – bude se to čtenářům líbit? Je to reálné? Neulítla jsem do říše fantazie až příliš? Paradoxně jsem s prezentací každé mé novinky víc a víc nervózní. Ani se neptejte, jaké nervy jsem měla při představování Chráním tě

2. Jaký je váš typický pracovní den jako spisovatelky a nakladatelky?

Asi bych měla říct, že si uvařím kávu, sednu si na terasu, otevřu notebook a plná inspirace píšu... Tak moje realita je naprosto odlišná. Už několikrát jsem v rozhovorech říkala, že náš rodinný život je plný kreativního chaosu. Vstáváme pozdě a pozdě chodíme i spát. Nesnáším striktní řád, kdy dny a měsíce dopředu vím, co se bude dělat. To je sice pro kreativní práci spisovatele fajn, ale pro práci nakladatele je to horor. Takže se ve mně bijí dvě postavy. Obě se snažím zvládnout tak, abych psala i vydávala knihy. Naštěstí mám úžasného manžela, se kterým nakladatelství vedu a naprosto dokonalý tým, bez kterého už si dnes nedovedu svou práci představit. A musím přiznat, že se mnou mnohdy mají svatou trpělivost…

3. Jaké máte plány do budoucna ohledně psaní a vydávání knih?

S hrdostí a hlubokou pokorou musím říct, že jsem nadšená z našich čtenářek. Dámy se k nám vrací a důvěřují naší značce Mojeromantika.cz. Proto pro ně snad bude milé překvapení, že nakladatelství rozšiřujeme o další sekce. Už nyní víme, že bude Mojekrimi.cz a Mojefantasy.cz.

4. Máte nějaké oblíbené postavy nebo scény ve vašich knihách?

Nevím, jak to mají ostatní spisovatelé, ale já žiju s každou novou knihou. Prostě ten muž, kterého právě popisuju v aktuální knížce, je ten vysněný, ideální, úžasný… A když se po čase vrátím ke knížkám, které jsem napsala dřív, tak bohužel nepropadám takové té nostalgii, kdy si klepu po rameni a říkám si – to jsem ale dobrá! Naopak se plácám do čela a říkám si – tohle jsem teda mohla napsat líp!

5. Co je podle vás nejdůležitější aspekt při tvorbě romantických příběhů?

Hlavně se ze sebe nepo… Tedy, zůstat pokorná a snažit se psát tak, aby byli čtenáři nadšení. Být otevřená kritice a nápadům týmu, který se na tvorbě knihy podílí. Pochopitelně se všechno odvíjí od žánru, ve kterém kniha vzniká. Ale pokud jde o moje knihy, tedy knihy od Niky Peas, chci, aby příběh byl uvěřitelný a každá žena, která si ho čte, měla pocit, jako by se děj odehrával kolem ní.

6. Máte nějaké zvláštní rituály nebo rutiny, které vás inspirují nebo pomáhají při psaní?

Práce na knížce rozděluju na přípravné a finální. Ty přípravné zahrnují vytvoření postav, nahození příběhu, rozepsání jednotlivých částí. Když mám kostru rozepsanou tak na sedm-osm stránek, nastává finální část, která je zcela odlišná. Tady potřebuju být opravdu v klidu, aby na mě nikdo nemluvil, a mohla jsem se soustředit jen na příběh. Většinou si nasadím sluchátka a pustím si muziku, na kterou jsem jako dospívající puberťačka tancovala na diskotékách. Mně to ale udělá tzv. bílý šum a soustředím se.

7. Představujete si při tvorbě svých postav například nějaké celebrity, herce?

Než začnu psát, mám v počítači objemnou složku, kde mám fotky lokalit, kde se příběh odehrává, jednotlivých postav, a i pikantnějších záběrů… Nebudeme si nic nalhávat, když popisuju erotické scény, vím, co chci a jak si to představuji. Ale takový pohled na krásné nahé mužské tělo rozhodně není na škodu mojí inspiraci…

8. Jaký je váš idol? Krom manžela :-)) Například, který herec vás dokáže rozpálit?

Mám ráda muže, kteří jsou od pohledu chlapi! Na to nemusí mít perfektní účes, dokonalou manikúru, značkové oblečení… stejně jako v životě poznáte rozdíl mezi manekýny/pozéry a skutečnými chlapi. Dám příklad – chtěla jsem najmout profesionální tanečníky-striptéry, aby nám na prezentaci značky Mojeromantika.cz roznášeli mezi ženami a slečnami vizitky. Když jsem je ale viděla, odradilo mě to! Vždyť oni měli na hlavě tolik laku na vlasy, kolik já nemám ani v koupelně ve skříňce! Celou dobu dokonale pózovali a fotili si selfíčka. Co je mi platné, že perfektně zatínají prsní svaly, když pak obejmou fanynku a jí na oblečení zůstane půl kila samoopalovacího krému?! Divili byste se, kolikrát se v metru nebo na ulici otočím za úplně normálním mužským, který má klidně na sobě montérky, ale už od pohledu je to prostě chlap!

9. Co vás na mužských dokáže odradit?

Vulgárnost, nevyzrálost a nešvar mnoha mužů – nevábná vůně.

10. Kdybyste svému začínajícímu spisovatelskému já měla něco vzkázat, co by to bylo? 

Piš tak, abys to sama chtěla číst! Věř si a nestyď se! Konstruktivní kritiku vítej a závistivým hejtrům se směj!

11. Co vás vedlo k založení nakladatelství Mojeromantika.cz?

Upřímně? Říkali jsme si s manželem, že musíme začít podnikat, ať nezůstaneme našim dětem na stará kolena na krku. No a když už píšu a ráda čtu, tak se nakladatelství nabízelo. Zpětně musím říct, že nás to oba pohltilo a moc nás to baví.

12. Máte nějakou radu pro začínající spisovatele či spisovatelky?

Pište, pište, pište! Pokud ale opravdu chcete, aby vaše kniha měla úspěch, počítejte s tím, že vás čeká trnitá cesta. Není to ani tak o odmítání anebo složitých právních kličkách. Budete zřejmě napoprvé soupeřit sami se sebou. U nás v nakladatelství říkám všem autorům – váš rukopis jsou ingredience na výrobu dortu. I když přinesete sebelepší suroviny, výsledný upečený a nazdobený dort je výsledkem práce celého týmu. V našem nakladatelství se nesnažíme autory “lámat do formiček”, ale snažíme se jim pomoci už tak dobrou knihu ještě vylepšit, vyšperkovat a vydat. Ale vůle musí být na obou stranách – jak na straně autora, tak na straně nakladatele.

13. Kterou knihu právě čtete?

Dočítám poslední díl Bojovníků z Havaje – Okouzlení lišky a paralelně s ní čtu dvě naprosto úžasné prvotiny! Post-apokalyptickou knihu české spisovatelky Indy Sky a detektivní romanci českého spisovatele Jerryho T. Winn.

 

Zveme vás na křest knihy Chráním tě!

 

Nika Peas: Jak na erotické knihy

 

Pojďte s námi nahlédnout do zákulisí vzniku romanticko-erotických knih. Představíme vám dlouho očekávanou novinku Niky Peas – Chráním tě! Přijďte a zúčastněte se VIP křestu. Jako bonus si zahrajete o množství cen a potkáte sexy muže z našich obálek! 

 

79722f4d-8377-4c69-9000-b32796b72a5eDSC_8833Návrh bez názvu (1)

Žhavá detektivní série

Focení s DJ Andreou Pomeje a jejím snoubencem Petrem byla neskutečná jízda! Kdo by čekal zpovykanou VIP hvězdu, krutě by se spletl. Usměvavá a ochotná Andrea zářila jako sluníčko. A to navzdory faktu, že čtyři hodiny pobíhala z jednoho ateliéru do druhého prakticky nahá – protože co si budeme nalhávat, vypasovaný korzet, krajkové kalhotky a boty na jehlových podpatcích moc nezahřejí. Ale Andrea nejenom že si na nic nestěžovala, naopak nadšeně vymýšlela nové kompozice… kdo by řekl, že focení nemá ráda?! Rozhodně si ceníme, že jsme mohli být součástí přípravy obálek ke knihám Sharon Page Hříšní vévodové. A mezi výměnou korzetů jsme pro vás Andreu vyzpovídali… Začneme jak jinak než o knihách.

darkove sady - raw (16) (1) 

 

Kterou knížku jsi četla jako dítě ráda a opakovaně? A naopak, kterou knížku, třeba něco z povinné četby ve škole, jsi nesnášela a bohužel ti zůstala v hlavě?

Já teď budu asi působit tak, že jsem v dětství minimálně měla navštěvovat dětského psychologa, protože mojí neojblíbenější knížkou od malička byla Kytice! A to z toho důvodu, že se mi moc líbily ty básničky. Dodnes je znám nazpaměť. A paradoxně nejmíň oblíbenou knížkou byly pohádky Boženy Němcové. Nevím proč. Možná tou zvolenou formou jazyka, kterou Němcová používala. Taková staročeština. No prostě mě nebavily.

Máš nějaké čtecí zlozvyky? Ohýbáš u knížek rohy stránek? Nebo si je bereš do vany?

Mám těch zlozvyků několik! Mám ráda seberozvojové knížky, takže si do nich píšu a podškrtávám pasáže, to je jeden zlozvyk. A druhý je ten, že u čtení dost často jím, takže ty knihy podle toho vypadají…

Trochu tématicky… máš ráda vášnivé knížky? Třeba i s větším podílem erotiky?

Mám jich doma několik. Ale za život jsem jich přečetla spousty a myslím si, že dokážou být víc HOT než jakýkoliv erotický film nebo videa. A to právě proto, že vášnivá knížka dává větší prostor představivosti než názorné video.

Co tě vzruší víc – kuchařka s dokonalým receptem na pho, nebo česká klasika se svíčkovou?

Takhle, ještě jsem nenašla knížku, kde by byl ten ideální, jedinečný a dokonalý recept na pho, jaké dělají v Sapě. Takže kdyby se taková knížka našla a ten recept by mě dovedl k výsledné chuti a vůni polívky ze Sapy, tak se svíčkový nevyrovná.

Vzrušení a vášeň je tvou prací! Vyvoláváš emoce. Lidi na tvoje písničky živočišně tancují. Ty dvě hodiny skáčeš na pódiu, takže logická otázka – dostáváš nabídky na skleničku… rande?

Když se podíváte na veškeré fotoreporty z mých akcí, tak za mými zády nebo na boku uvidíte stát takovou velkou tmavou osobu… a to je můj snoubenec, který tam číhá a hlídá mě. Takže žádný potenciální balič se neodváží přiblížit. Sem tam je mi nějaká sklenička, nebo celá lahev, donesená. Ale ne ne, já mám svoje pití a nenechávám se zvát na rande.

A co Petr, je to tvůj road manager a bodyguard? Jak zvládá ten tlak fanoušků?IMG_5942

Já bych řekla, že Petr je absolutně skvělej! Road managera mi na plný úvazek dělá už čtvrtým rokem a jsme skvěle sehraný tým. Takže to chápe, že k té práci patří i zájem fanoušků, focení s nimi a zvládá to nadmíru skvěle a vždy s úsměvem.

A naopak, jak ty zvládáš zájem fanynek o svého snoubence?

Zcela upřímně, konkrétně na akcích nezaznamenávám, že by docházelo k balení Petra. Protože když nějaká fanynka přijde, tak velmi rychle smutně odchází. Můj snoubenec totiž v tom randálu absolutně nic neslyší, a tím pádem jsou všechny balicí techniky dívek a žen k ničemu.

Při focení obálek jsi byla naprosto pohodová a nad věcí! A to jsi na sobě měla korzety a byla v kalhotkách… jak dlouho sis zvykala na objektiv? Jak se dá překonat ostych a být tak happy jako ty?

Obecně focení není moje komfortní zóna. Stát před objektivem? To fakt nemám ráda. A už vůbec nemám ráda se pak následně v těch fotkách hrabat – jsem k sobě totiž velmi kritická. Před objektiv si stoupám jenom z nutnosti. Ale protože mám štěstí na produkční tým – fotograf, vizážistky, stylistky – tak si to dokážu užít. Ale jinak je to pro mě řehole!

Fotili jsme tě pro nakladatelství, které má ve znaku papričky. Takže co ty a pálivé jídlo?

Focení pro nakladatelství s papričkama mě bavilo. Je pravdou, že tím, že se ráda vracím do Asie, v Thajsku jsem byla 11x, tak i pálivý jídlo je na mém denním pořádku. Pokaždé, když se vracím z Thajska, si vozím jejich místní chilli. A kdykoliv mi začíná docházet, tak se už dívám po letenkách, abych si mohla zaletět doplnit pálivé zásoby.

Inspirujeme na našem webu mojeromantika.cz čtenářky a máme pro ně recepty, jak zpracovat netradičně pálivé papričky (kakao, vánoční cukroví, mango chutney) Máš ty sama nějaký osvědčený recept, co vaříš?

Úplně nějaký speciální recept nemám. Ale doma vařím pořád a převážně thajské a vietnamské recepty. A tam se to chilli vyskytuje hodně, to není nic divnýho. Ale my ho používáme i do našich klasických receptů, jako je vývar s hovězíma knedlíčkama. No a tam ho dávám hodně!

Jak vůbec zvládáš při svém shonu a práci de facto v noci udržovat si tak super postavu?IMG_5935

No právě že úplně nezvládám. Jestli moje postava vypadá štíhle, tak to bude zásluhou každodenního shonu a dvouhodinovým pohybem za mixážním pultem. Každopádně by to mohlo být lepší! Ale kdykoliv jsem se rozhodla, že budu cvičit nebo chodit do posilovny, tak z toho nějak záhadně sešlo…

Celkově jste ty i Petr vystaveni velkému tlaku (média, fanoušci, hateři) navenek přitom působíš velice vyrovnaně až zenově vyklidněná… ale je za tím asi velký kus práce?

Zenově klidně? No můžu si to napsat do životopisu, ale úplně to není pravda. Celkově jsem dost energická. Myslím si, že často i dost roztržitá – možná tím stresem a tlakem, který dlouhodobě cítím. Není to úplně easy, protože jsem přišla do prostředí, který by pro mě nebylo zcela přirozený. Celkově showbyznys je velmi náročný prostředí a pro povahy, jako jsem já, tak dost často vede ke stavům, ne úplně depresivním, ale spíš tendencím se podhodnocovat. Nutkáním se srovnávat. Hodnotit se a vyhraňovat se, ať už jde o média, fanoušky… prostě není to lehké. A pokud člověk v sobě nemá pevně zakořeněnou sebehodnotu, tak to s ním může slušně zacloumat. Což se mimochodem stalo i mně, ale momentálně už je to lepší. Ovšem jen proto, že na tom intenzivně pracuju!“

Jak vypadá tvůj ideální den – kdykoliv a kdekoliv?

Momentálně pro mě je absolutně ideální den spát bez budíku. Vzít si kupu jídla do postele a během toho debužírování usnout, vzbudit se zase, až si tělo odpočine, a relaxovat. Nikam nespěchat. Vypnout mobil. A pochopitelně mít vedle sebe mýho Peťu! Jó, tak takový den jsme neměli ani nepamatuju…

 

 

Vaše oblíbená knižní série bude ZFILMOVÁNA!

Drahé knihomolky,

 

máme pro vás neuvěřitelnou novinku, která vás určitě nadchne! Série "Jezdci Apokalypsy" od Marcy Jell, kterou jste si tak zamilovaly v knižní podobě a společně s Hectorem jste se s ní na stránkách knih už rozloučily, se chystá na velkou obrazovku. Ano, čtete správně! Po úspěšných (a nutno podotknout extrémně náročných jak fyzicky, tak finančně) jednáních s produkční společností se připravuje natáčení 12dílné série, která vám přinese vaše oblíbené mafiány v novém světle.

 darkove sady - raw (57)darkove sady - raw (54)

Do července budou probíhat klíčové úpravy ve scénáři a konkurzy na technické zaopatření, hlavní maskérku a ani si nechtějte představovat jednání s pojišťovnami… ta vize nám už teď nedává spát, ale bohužel, pro zrod nového seriálu je tento krok zcela nezbytný.

 

Od září se budou konat konkurzy na hlavní role. Marco a Hector už mají své profesionální představitele domluvené. Herce, který vdechne život Hectorovi zřejmě znát nebudete. Do této doby se objevoval pouze na parketách divadla v New Orleans, ale věřte, že až ho uvidíte po prvních maskérních zkouškách, odpadnete, jak důvěryhodně jako Hector vypadá.

 

Ovšem aktér, který ztvární prvorozeného Marca rozhodně nemá neznámé jméno. Jsme si jistí, že až vám ho budeme moci odtajnit, zešílíte!! Zatím bohužel nemůžeme detaily sdělovat, což nás svrbí po celém těle, protože bychom to chtěli vyřvat do celého světa.

 

Nicméně, zde přichází bomba celého našeho sdělení… Fanfáry, prosím!

Pro role Lucase a Ricciho hledáme někoho speciálního. A tím speciálním může být právě váš partner! Po dlouhých jednáních jsme se rozhodli, že tato obsazení budeme hledat z řad našich českých či slovenských fanoušků. Takže pokud si myslíte, že váš drahoušek má to, co hledáme, budete ho moci přihlásit do výběrového řízení. 

 

Pokud se nám podaří ve vašich partnerech najít ty správné talenty, můžete se těšit na nejen skvělou zkušenost, ale také na pobyt na Mallorce během natáčení, které bude pro vás plně hrazeno. A představte si ten pocit, když svým besties budete moci říct, že vaše láska hraje v novém seriálu na té oblíbené platformě s červeným logem (ano, zatím vám nemůžeme říct více, ale tušíte správně).

 

Doufáme, že jsme vás touto zprávou namlsali si Jezdce Apokalypsy znovu přečíst, případně si je objednat a teprve se do čtení pustit, protože to je to jediné, co vám prozatím můžeme nabídnout. Žádné zfilmování se totiž nekoná, protože jste nám sedly na lep a nechaly se lapit do aprílového žertu. Apríl! Hahaha 

 

P.S: Staňte se našimi spiklenci a u instagramového příspěvku nedejte znát, že se jedná o aprílový žert… Ba naopak, podpořte v komentářích zvědavost dalších čtenářek. 

 

Omlouváme se za vtípek! Jako dík za vaši trpělivost přidáme dneska do vaší objednávky speciální záložku a magnetek na ledničku.

 

 

fb778892-1be0-4bf1-a5b3-71278f3ef356c68ab80a-7dc3-4f4f-a223-6bd57930e9aafcf6b6d3-fd50-47bc-a358-6664dcd4728c93df2a19-c362-4447-b33d-85202a3103ca

Přichází Velikonoční týden plný překvapení a radosti!

Od pondělí 25. března do pondělí 1. dubna si u nás můžete užívat speciálních dárků a akcí.

 

Rozdáváme speciální záložku žhavé výzvy na rok 2024, roztomilého 3D králíčka a dostanete také velikonoční výslužku čokoládového vajíčka podle barvy, kterou určuje den vaší objednávky.

mojeromantika (98)mojeromantika (99) (1)mojeromantika (96)Produkty na web (2)

 

A to není vše! Tento týden vám představíme knihy podle barevnosti obálek! Každý den se můžete těšit na nový barevný příspěvek, který vám ukáže knihy, jež zaujmou nejen svým obsahem, ale i vzhledem.

 

Připravte se na barevnou paletu příběhů a objevte své nové oblíbené knihy s námi!

  • Velikonoční modré pondělí
  • Žluté úterý
  • Škaredou středu
  • Zelený čtvrtek
  • Velký pátek
  • Bílou sobotu
  • Boží hod velikonoční
  • Velikonoční pondělí

 

Víme, že naše čtenářky si zaslouží hýčkat, a proto vám tento týden chceme udělat radost nadílkou, nikoliv výpraskem.

Připojte se k nám a oslavte Velikonoce s námi plnými radosti a knižních zážitků!

Obdarujte své blízké knižním potěšením!

Rozveselte své blízké nekonečným světem příběhů s našimi novými knižními dárkovými poukazy! 

Už nemusíte lámat hlavu tím, jakou knihu vybrat jako dárek! Stačí darovat náš dárkový poukaz a nechte své blízké vybrat si sami. S našimi dárkovými poukazy uděláte každého knihomola šťastným. 

Stačí si vybrat hodnotu poukázky a obdarovat tím své blízké, ať už je to na svátek, narozeniny nebo jen tak z lásky k čtení.

Naše poukázky mají vždy určitou hodnotu a speciální název, který vyjadřuje vaši lásku k literatuře:

 Recenze (2)

 

Vyberte si tu pravou a udělejte radost svým blízkým! Umožněte jim objevit nové knižní dobrodružství a zážitky!

 

Kniha Karmín vyhrála Český Bestseller v kategorii Erotická literatura pro rok 2023

S ohromnou radostí oznamujeme, že kniha Karmín, první díl série Vábení krve, se stala nejprodávanějším erotickým románem roku 2023. Tato oslnivá kniha od autorky Sharon Page si získala srdce čtenářů svou smyslností, napětím a dovedným vykreslením emocí.

Karmín nás zavádí do světa temnoty a touhy, kde se kříží osudy dvou ztracených duší. Spletité intriky, vášeň a nečekané zvraty jsou pouze některé z ingrediencí, které tvoří jedinečný příběh, který vás vtáhne do svého záhadného světa a nechá vás toužit po více.

Tato oceněná kniha není jen o erotice, ale také o emocích, lásce a odvaze. Každá stránka vás bude svádět k dalšímu a dalšímu otočení listu až do samého konce.

Pokud jste ještě nečetli Karmín, určitě si tuto erotickou odysseu nenechte ujít. A nezapomeňte sledovat další díly série Vábení krve, které slibují stejně napínavé a vzrušující zážitky jako první kniha.

Buďte součástí tohoto literárního fenoménu a podívejte se, proč se kniha Karmín stala nejprodávanějším titulem roku 2023 v kategorii Erotické literatury v síti knihkupectví a e-shopu KNIHCENTRUM.cz!

 

mojeromantika (39)file...

IMG_543203070784-9d9b-4b0f-af3d-384765419e79

Rozhovor s autorkou

1. Proč zrovna název knihy Po stopách vlka?

Vlk měl zanechat v tom, kdo to bude číst, stopu. Pak mě napadlo, proč vlastně nevyprávět příběh Maxe jako jeho stopy? Provázel mě po celou dobu, co jsem to psala, proto je to po jeho stopách. Taky vzhledem k tomu, že Max je vlk a ostatní kluci jsou jiné bytosti, které by spolu správně neměly kamarádit, jsem přišla na to, že i jejich stopy ve světě chci vyprávět.

 

2. Kolik dílů plánujete?

Série bude o šesti dílech. Kevin, Damian i Lucius budou mít svůj příběh stejně jako měl Max. Zbylé dva příběhy bych si nechala ještě v tajnosti. Ať se máte na co těšit.

 

3. Jak vás vůbec napadlo psát?

Zkoušela jsem to už na střední škole. Takové hlouposti. Hlavně příběhy pro děti, například Autíčko, které se bálo jezdit. Nikdy jsem je ale nedopsala, v té době to nešlo. O několik let později jsem měla autonehodu a následně poznala Marcy, která mě k psaní znovu přivedla. Začala jsem psát nejdřív na Wattpadu a následně si založila blog. Tam jsem se vypovídala pomocí příběhů a cítila se lépe. Ani ve snu mě nenapadlo, že by mohl jít vlk dál, k tolika úžasným lidem.

 

4. Jak jste zvládla práci, starat se o domácnost a psaní?

Můžu říct, že je to do teď náročné. Mám ale skvělé děti, které když zrovna nezlobí, tak mi hodně pomáhají. Práci v nemocnici mám ráda, ale můj přítel, dvě děti a dva psi mi dodávají tolik potřebnou energii.

 

5. Co chcete svými příběhy čtenářkám říct? Motivovat je? Povzbudit? Pobavit?

Tak tohle je pro mě hodně těžká otázka. Chtěla bych ukázat, že i když je svět kolikrát temné místo, vždycky je tu někdo, kdo nám podá ruku. Pokud něco nezvládáme sami, může se objevit někdo, kdo nám pomůže. Taky chci ukázat, že jsou mezi námi muži, ženy a hlavně děti, kteří nemají v životě tolik štěstí. Mají poblíž tyrana, který jim může ublížit nebo dál ubližovat. Chtěla bych ukázat, že i když se snaží dostat z područí tyranie, není to až tak lehké. Ale pokud najdou někoho, kdo jim chce nebo dokonce může pomoct, najdou potřebnou odvahu. Nejsou na to sami. Tak jako Lena měla obavy, objevil se Max a zmenšil její strachy. V každém díle Po stopách zažily postavy něco, co je mělo posunout. Nevzdaly se a ukázaly, že dokážou víc. Dokázaly utéct před tyranem, a ještě se mu postavit. Našly v sobě to, co tam po celou dobu JE a žily život, jaký si zasloužily. Život plný naděje, lásky a splněných přání. Někdy když se zdá, že není z černé tmy východisko, objeví se světlo a ukáže cestu. Tak stejně to mám s postavami. Ale taky chci pobavit, třeba hloupostmi, které vyvádí Kevin a ten jich má opravdu hodně. Můj přítel ho označil za třeštiprdlo.

Přeji vám příjemné čtení

CAMI WOLF 

 

Nechte se inspirovat a objevte nové literární poklady

Jsem vášnivou čtenářkou. Přečetla jsem všechny knihy, které zatím Moje romantika vydala od jemných až po žhavé. Nemůžu říct, která se mi líbila nejvíc. Každá má něco „svého“, což ji činí výjimečnou. Každý hrdina je v tu chvíli, kdy čtu, pro mě ten jedinečný a nejoblíbenější.

Mezi moje první knihy tohoto nakladatelství patřily knihy Niky Peas. Tetralogie bratří Maclachlanů mě dostala a tomuto nakladatelství jsem totálně propadla. Jedná se o peprné příběhy protkané vkusnou erotikou. Líbilo se mi, jak jsou příběhy provázané, navázané na sebe. Každý z bratrů je jiný, má jiné povahové rysy, čímž jsou i jednotlivé příběhy jsou originální. Nechybí zde romantika, humor i nadsázka. Nečekané zvraty a hrdinky, které nejsou popisovány jako modelky s mírami 90-60-90 upoutají každou romantickou duši.

Škoda, že Nika nemá den, který by trval aspoň 48 hodin, to by stíhala více psát – a my tím pádem více číst.

Začala jsem se podílet na korekturách některých knih a jsem ráda, že jsem v první řadě, kdo se s novým příběhem seznamuje.

Jednou z posledních knih, na které jsme s holkama spolupracovaly, byl Hector. Musím říct, že jsme se často přely o tom, zda je děj dostatečně napínavý, zda Hector nezačíná měknout, když řeší život s Elenou a dvojčaty. Ale ne, vyšlo to skvěle.

A epilog? Úžasné! Holky se jim povedly!

Jezdci apokalypsy mě strhli a nevadilo mi ani prostředí, ve kterém hlavní hrdinové žijí. Stali se z nich – pro mě – ti „dobří špatní“. Říkám si, že je škoda, že klan Delaney nemá více bratrů. Asi by to byla další super jízda.

A co dále oceňuji, tak bonusové kapitoly na koncích dílů.

Zasmějete se, dozvíte se, jak to s hrdiny pokračuje dál – prostě fajn nápad!

Ale co jsem zatím nedokázala strávit, tak závěr Syna Anarchie. Obrečela jsem to. Ne, neobrečela, řvala jsem jako želva! A stále jsem se s tím koncem nevyrovnala. Kniha je ale napsaná fakt poutavě a čtivě. Vtáhne vás do děje, jak to Marcy dokáže, ale...

 

Bojovníci z Havaje mě uchvátili!

Drak, vlk, medvěd a tygr si nesou svá traumata z minula, ale ty děje! Úchvatné! Jen mi vadí, že musím tak dlouho čekat vždy na další díl. Pravděpodobně rychleji čteme, než stihne Anna psát. Na to, jak dopadne střet všech měňavců si tedy budu muset ještě chvíli počkat, ale těším se na to, to mi věřte! ...a určitě nejsem sama.

 

Nemusím moc historická témata, ale trilogie Hříšných vévodů se mi dostala pěkně pod kůži. Díl od dílu je příběh napínavější a odvážnější. Líbí se mi, jak tento příběh postupně graduje, jak jsou životy všech přátel neustále propojovány. Čtenář má pocit, že je součástí děje, jak je do něj nenásilně vtažen. Soucítí s hrdinkami, fandí jejich mužským protějškům, a mnohdy si asi říká, jako já, ještě že žijeme v dnešní době. Sharon to s jazykem umí, její příběhy se čtou samy a jedním dechem. Na mě jsou ženské hrdinky příliš naivní, ale pro popisované století je to typické. Fakt, ještě že nežiju tehdy!

 

Zato o naivitě se určitě nedá mluvit v připravované šestidílné sérii Po stopách od Cami Wolf. Zatím vyšel díl Po stopách vlka, ale čtenářky se mají na co těšit v dalších dílech. Cami je začínající autorka (tedy začíná vydávat knihy), ale podle mě má dobře našlápnutou kariéru spisovatelky. Seznámila jsem se zatím s knihou Po stopách démona a Po stopách upíra, kteří brzy půjdou k vám. Série má velký potenciál, tak jen přeju, ať to Cami píše!

Miluju romantické knížky, když je to okořeněné navíc hříchem a neřestí, jsem ponořená do četby a obtěžuje mě, když mě něco, nebo někdo vyrušuje. Třeba nutnost pracovat...

Takže zbytek mých úvah nad knihami zase příště – fakt musím jít něco dělat!

...ale přece jen ještě jedna zmínka. Trilogie Sester Hamiltonových Sharon Page a série Vábení krve jsou knihy, kde autorka spojila vše, o čem ráda čtu – sex, vášeň, upíři, napětí, ale i odvaha a rodinné hodnoty!

No, za mě hodně povedené série, takže proto ještě tento dodatek, to jsem FAKT musela.

Takže: ŠUPŠUP!, ať už máme před sebou z Vábení i Tajemství, Touhu a Prokletí!, nemůžu se dočkat!

Těším se na další knihy, ... a proslýchá se, že by to mohly být i díla autorek, které u nás nejsou zatím vydávány, tak se těšme, třeba to vyjde!

 

9 položek celkem