Při objednávce nad 1000Kč doprava zdarma.

Křest nové romantické nálože z pera Niky Peas: Chraňte se, přichází Chráním tě!

Veletrh Svět knihy Praha 2024 se otřásl v základech, když ve čtvrtek proběhl křest nové romantické knihy Chráním tě od české autorky a nakladatelky peprných knížek s papričkou, Niky Peas. A že to byla jízda!

Akce se odehrála v Křižíkových pavilonech na pražském Výstavišti Holešovice a kmotrovství se zhostili hvězdní hosté jako zpěvačka Heidi Janků, kuchař a autor kuchařek Roman Vaněk (který mimochodem přiznal, že po požití chilli papriček v Asii hned dvakrát omdlel!) a dokonce i manželé Vondráčkovi, rodiče naší oblíbené zpěvačky Lucie.

Kniha Chráním tě není jen tak ledajaká romantika. Nika Peas do ní vetkala i autentické prvky ženy bojující s roztroušenou sklerózou. Takový počin si zaslouží odvahu a následně chválu. Součástí křtu byla také beseda s autorkou, kterou moderovala usměvavá a neuvěřitelně pohotová Kristýna Koubková. Ta se nenechala rozhodit ani ruchem nadupané motorky v pozadí, jen prohodila: „Stefano přijel.“ Stefano je totiž hornokrevný hlavní hrdina křtěné knihy.

Diskutovalo se především o erotice v dnešní literatuře. Nika Peas se nebála jít s kůží na trh a sdílela své pikantní názory a zkušenosti coby spisovatelka a spolumajitelka nakladatelství. Prý u nich doma vládne kreativní chaos a před jedenáctou se nechodí ani spát, ani vstává. 

Věříme, že nová kniha Niky Peas najde cestu k rozněžnělým srdcím čtenářek a pomůže jim nejen se zasnít, ale taktéž otevřít důležitou otázku péče o vlastní zdraví.